Ani v tomto školním roce dramatický kroužek 2. stupně pod vedením p.uč. Simony Kyánkové nezahálel. V průběhu roku se k několika stávajícím členům přidali noví žáci převážně z 6. a 8. ročníku. Část 1. pololetí byla věnována lekcím dramatické průpravy zaměřeným zejména na výslovnost, tempo a rytmus řeči, pohyb a dramatické etudy. Poté jsme započali s nácvikem veršované pohádky Františka Hrubína O Květušce a její zahrádce.

Realizace představení byla tentokrát velmi zábavná a rychlá. Upravený scénář umožňoval, aby se na jevišti pohybovaly stále všechny děti, doplnili jsme ho totiž krátkými básničkami, písničkami a hrami. Zajímavou novinkou bylo využití počítačově vytvořených zvuků větru, deště a jarní přírody. Představení pohádky jsme předvedli v dubnu a květnu dokonce čtyřikrát, kromě tří obvyklých vystoupení v lysické Sokolovně pro 1. a 2. stupeň naší školy a předškolní děti MŠ Lysice a poté pro rodiče a veřejnost jsme měli navíc možnost vystoupit ještě před dětmi a jejich rodiči v Mateřském centru Jablíčko ve Farním sále v Lysicích. Ohlas na vystoupení byl potěšující, a proto jsme přislíbili spolupráci s nejmenšími dětmi i v dalších letech.

Stejně jako v předcházejících letech se členové kroužku podíleli na kulturních akcích školy nebo obce. Uváděli a vystupovali v programu ke Dni vzniku samostatného Československa a ke Dni matek, úspěšně se zapojili do recitační soutěže, školního i okresního kola, někteří vystoupili i na 1. ročníku regionální recitační přehlídky O lysické sluníčko, které pořádala naše škola.

V příštím školním roce bychom rádi pokračovali v naší společné práci. Předem jsme se domlouvali na téma, které bychom převedli do dramatické podoby, měly by to být epizody ze Starých pověstí českých.