Dramatický kroužek - 2. stupeň

Ani v tomto školním roce dramatický kroužek 2. stupně nezahálel a po úvodních lekcích dramatické výchovy zařadil nácvik velmi náročného divadelního představení. Scénář připravila vedoucí kroužku S. Kyánková podle televizní pohádky Miloše Kratochvíla Taneček přes dvě pekla. Jednalo se o moderní pohádku, ve které je peklo rozděleno do dvou kategorií, a to nóbl pro čertice a klasické pro čerty, neboli hasačerty.

Do pekla se díky čertici Mefisce dostane náfuka Kája Fousek, který nakonec polepší nejen sebe, ale i línou a namyšlenou Mefisku. V představení je řada vtipných situací a možnost využití vhodných kostýmů a rekvizit. Vzhledem k počtu členů kroužku se musel nácvik rozdělit do dvou skupin, a to na mladší a starší žáky. Obě skupiny nacvičovaly totéž představení, což byl nápad velmi náročný na čas i přípravu. Nácvik proto trval dlouho a představení bylo odehráno až v červnu. Mladší skupina sehrála divadlo pro I. stupeň, starší pro II. stupeň, obě skupiny pak pro své rodiče. Bohužel oba hlavní chlapečti představitelé onemocněli, a proto se jejich role ujal žák 9.B Tomáš Trávníček, který velmi dobře hlavní roli odehrál a sklidil zasloužený obdiv. Během představení byly použity speciální efekty a tanečky, kde museli malí herci prokázat pohotovost i pohyblivost a schopnost improvizace. Tímto představením se rozloučili absolventi 9. ročníku: A. Klečková, D. Hamříková. M. Topinková, T. Broklová a již zmíněný T. Trávníček.

Stejně jako v předcházejících letech se někteří členové kroužku podíleli na kulturních akcích školy nebo obce. Uváděli např. program ke Dni vzniku samostatného Československa a ke Dni matek, úspěšně se zapijili i do recitační soutěže, kde konkrétně K. Kyánková postoupila až do krajského kola s textem Francine Oomen Jak přežít svoji maličkost.