Dramatický kroužek - 1. stupeň

Na naší škole již několik let působí pod vedením Mgr. Olgy Tejkalové dramatický kroužek 1.stupně. Děti se v něm učí správně mluvit, hospodařit s dechem, cítit rytmus, pohybovat se, vzájemně reagovat jeden na druhého. Jejich činnost je vždy završena nějakým menším představením pro veřejnost. V letošním školním roce tento kroužek navštěvovala naposledy početná skupina páťáků, kteří měli chuť si zahrát něco většího a náročnějšího. Vybrali si a společně upravili pohádku Čertovské zpívání.

Na hře mimo dalších činností pracovali celý rok. S písničkami pomohl pěvecký sbor 1.stupně Mgr. Pavly Nesnídalové.

V květnu se uskutečnila premiéra, děti nejdříve sehrály dvě představení pro své spolužáky a v neděli na jejich představení čekala široká lysická veřejnost, která zaplnila skoro celou lysickou sokolovnu. Samozřejmě před představením byla velká tréma, ale s prvním roztažením opony z dětí spadla a představení si „užívaly“. A s herci si krásnou pohádku vychutnávali i diváci.

Dramatický kroužek - 2. stupeň

Dramatický kroužek II. stupně pokračoval pod vedením p. uč. Kyánkové ve své činnosti i v letošním roce. Mezi členy přibyli žáci 6. tříd. Po počáteční dvouměsíční průpravě zaměřené zejména na řečové a pohybové dovednosti schopnosti se započalo s nácvikem dvou divadelních her současně. Nejstarší členky kroužku D. Bočková a E. Svobodová z 9. ročníku sehráli jako své absolventské představení hru Strašidýlko metrwillské . V komické, mírně strašidelné pohádce jim sekundoval mladší kamarád M. Meidl. Druhá část kroužku nacvičila pohádkové pásmo Pohádkový košík. Představení se uskutečnilo i pro veřejnost v sále Sokolovny Lysice.

Nedílnou součástí práce kroužku se stala kulturní vystoupení na akcích organizovaných v obci. Někteří členové se podíleli na přípravě kulturní části oslav svátku Dne ustanovení samostatného Československa 27. října 2004, dále průvodním slovem a pásmem rockové poezie Láska je kytarové sólo na oslavě Svátku matek 7. května 2005 v Sokolovně v Lysicích a pro malé prvňáčky společně s knihovnicí Obecní knihovny v Lysicích připravili 6. června 2005 Den malého čtenáře, kde děvčata přednesla pásmo Aprílová škola J. Žáčka a chlapci v přestrojení za rytíře slavnostně pasovali děti za rytíře knihovny.

Stejně jako v předcházejících letech se kroužek zapojil do školní recitační soutěže.

Ani blížící se konec školního roku neodradil kroužek od další činnosti, už teď začali opět pracovat na dalších textech, s kterými by rádi vystoupili v září nebo říjnu následujícího školního roku.