V tomto školním roce opět pracovaly na naší škole dva divadelní kroužky pod vedením pí.uč. Tejkalové. V divadelním kroužku prvního stupně pracovalo 28 dětí, v divadelním kroužku druhého stupně 18 dětí. Každý kroužek se nejdříve scházel jednou týdně, od února, kdy se začalo nacvičovat divadlo, pak dvakrát týdně a týden před premiérou každý den.

První stupeň si vybral pohádku Hanse Christiana Andersena Pasáček vepřů, a protože do této pohádky byla zařazena dětská říkadla, výsledné představení mělo název Říkadla s pasáčkem vepřů. Žáci druhého stupně si vybrali náročnější pohádku Jana Wericha Královna Koloběžka první. V této pohádce bylo využito známých melodií Jaroslava Ježka. Kulisy i kostýmy jsme si zapůjčili od lysického divadelního souboru. Na vystoupení se podílel i pěvecký sbor prvního stupně. Premiéra pro žáky školy se uskutečnila 17. května, pro veřejnost byla obě představení sehrána v neděli 19. května a navštívilo je 160 diváků, kteří podle ohlasů dokázali ocenit nelehkou práci zejména při nácviku. Divadlo tradičně přispívá k dobré prezentaci školy u lysické veřejnosti.