V letošním školním roce se v září do dramatického kroužku prvního stupně přihlásilo 19 žáků, proto bylo potřeba vybrat takovou pohádku, kde je hodně rolí. Nakonec jsme vybrali a s chutí se pustili do nastudování  divadelní verze známé televizní pohádky Princové jsou na draka. Tam sice tolik rolí není, ale vyřešili jsme to tak, že místo Hlaváčka byli tři bratři Hlaváčkovi, 3 rádci a 5 dvorních dam. Když se nám pak stalo, že v průběhu zkoušek nám 2 žáci odpadli, nebyla to až taková katastrofa.

 Členové kroužku se opravdu pravidelně scházeli každé pondělí a zkoušeli ve třídě. Protože do kroužku přišlo několik nových členů, museli jsme se hodně věnovat výslovnosti, hlasitosti, tempu, rytmu. Obzvlášť s výslovností mají děti čím dál větší problémy.  Bohužel lysická sokolovna je v havarijním stavu, proto jsme koncem května začali chodit nacvičovat do sálu Hotelu Lysice. Velké poděkování patří rodičům, kteří pro děti opatřili potřebné kostýmy a pomohli  i s obstaráním rekvizit.

Představení proběhla 13. června 2019. Dopoledne jsme hráli 3 představení pro školu, odpoledne se uskutečnilo představení pro veřejnost.  Děti samozřejmě byly natěšené, ale i trochu se bály a měly trému, ale to ke každému divadelnímu představení patří.  Tentokrát  i samy zpívaly za doprovodu Mgr. Pavly Nesnídalové, které patří poděkování.

Osoby a obsazení: Král – Natálie Danácová, 5.A,  Princezna – Lucie Burianová, 5.A, Máma – Kristýna Otrubová, 3.A, Syn Honza – Stella Kopalová, 5.A, Syn Martin – Nela Burianová, 4.A, 1. rádce – Eva Kotolanová, 3.A, 2. rádce – Lenka Rejtharová, 5.A,      3. rádce – Klára Štěpánková, 3.A, 1. dvorní dáma – Adéla Fadrná, 2.A, 2. dvorní dáma – Lucie Fojtová, 4.A, 3. dvorní dáma – Vendula Opletalová, 2.B, 4. Dvorní dáma - Ema Koláčková, 2.A,  bratři Hlaváčkovi – Magdalena Ondrová, 5.A, Jindřich Rejthar, 2.B, Anastázie Kovářová, 2.B,  Mireček – Michaela Koutná, 2.B, Princ Bachacha – Magdalena Ondrová, 5.A.

O tom, že se představení povedlo, svědčil velký potlesk na konci, ale i pochvalná vyjádření od diváků.

Mgr. Olga Tejkalová, vedoucí kroužku