V pátek 22. 11. a  6.12. se konal fotbalový turnaj žáků 1. stupně.

V první části proběhly vzájemné zápasy mezi paralelními třídami. Utkání druhých a třetích ročníků byla obzvláště napínavá, protože o výsledku utkání rozhodly až penalty. Utkání čtvrtých a pátých tříd také nebyla jednoznačná, ale zde se podařilo dosáhnout konečného výsledku v normální hrací době.

Výsledky první části turnaje:

Třídy

1. poločas

2. poločas

SKÓRE

Penalty

VÍTĚZ

2. A  x  2. B

0:2

2:0

2:2

0:1

2. B

3. A  x  3. B

0:0

1:1

1:1

0:1

3. B

4. A  x  4. B

1:1

4:0

5:1

xxxxx

4. A

5. A  x  5. B

1:0

2:0

3:0

xxxxx

5. A

Úspěšnými střelci penalt byli ve 2. B – Bárta D., Lepka R., Král T., ve 3. B – Fojt Š., Kotlán V.

Ve druhé části turnaje byla sehrána vzájemná utkání vítězných týmů a poražených týmů ze 2. – 5. ročníku. Turnaj byl opět velmi zajímavý, plný fotbalových situací a napětí, jak utkání dopadne, mnohdy až do posledních vteřin, než vypršel časový limit. V utkání družstev  tříd 4.B a 5. B musely o výsledku utkání rozhodnout opět penalty.

Třídy

1. poločas

2. poločas

Skóre

Penalty

Vítěz

2. B  x  3. B

0:1

2:6

2:7

XXXX

3. B

4. A  x  5. A

0:5

0:7

0:12

XXXX

5. A

2. A  x  3. A

2:2

1:2

3:4

XXXX

3. A

4. B  x  5. B

1:0

2:3

3:3

1:0

4. B

 

Úspěšnými střelci penalt byli ve 4. B – Beneš, Šteffek, Drábek V.

V rámci turnaje jsme také hodnotili nejužitečnější hráče:

 1. A - Marek Kopřiva, Jiří Studýnka
 2. B - David Bárta, Tomáš Král
 3. A - František Drábek, Eliška Mikošková
 4. B - Jakub Křivánek, Viktor Kotlán
 5. A - Lukáš Štěpánek, Jaroslav Janča
 6. B - Natálie Bartošová, David Hrubý
 7. A - Simona Halečková, Tomáš Kotek
 8. B - Adam Honsnejman, Patrik Novotný

CELKOVÉ HODNOCENÍ TURNAJE:

 1. místo – třídy 3. B, 5. A
 2. místo – třídy 2. B, 3. A, 4. A, 4. B
 3. místo – třídy 2. A, 5. B

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci svého třídního družstva.

Poděkování také patří panu rozhodčímu – Martinu Koláčkovi, třídním učitelkám 2. – 5. ročníku za vzornou přípravu družstva na turnaj a podporu družstva, paní asistentkám za pomoc při turnaji, paní učitelce J. Uríkové za fotografa celé akce, trenérům Žijeme hrou – panu Štěpánkovi, panu Bártovi, panu Vybíralovi a panu Šulcovi za zapůjčení rozlišovačů pro obě družstva, za pomoc při výběru nejproduktivnějších hráčů a za pomoc při penaltových rozhodováních.

V novém kalendářním roce nás na 1. stupni čeká turnaj ve vybíjené 3. – 5. ročníku, floorbalový turnaj a soutěž ve šplhu 1. – 5. ročníku.

Za kolektiv 1. stupně Zuzana Koláčková

Fotky z akce