Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla zapojit do 8. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.

Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p. o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro Vaše děti.

Cílem této akce v celorepublikovém rozsahu bylo postavit v jeden den sněhuláky, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku by spočívala v tom, že by se vybíralo dobrovolné startovné za každého sněhuláka.

Letošní zima však není tomuto projektu nakloněna, a proto děti z přihlášených škol vyrábějí sněhuláky z nejrůznějších materiálů. Na naší škole už máme spoustu pěkných výrobků, a proto jsme se rozhodli uspořádat z nich výstavu v místní knihovně. Akce bude slavnostně zahájena 8. února ve 14. 00 hod. Zájemci si mohou výstavu prohlédnout každý den až do 19. února vždy od 14. 00 do 17. 00 hod.

Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz , shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců. Těch se podařilo nasbírat již kolem 60 000. Tato kola  jsou opravována a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti, které je od školy dělí, nejsou schopny překonat. Námi již nepoužívaná kola tak v Africe mohou vykonat velkou službu. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Afriky (cca 8000 kol už tam tato společnost přepravila).

Chceme vás proto poprosit, abyste na akci nahlíželi stejně jako my a podpořili ji. Příspěvek získaný z dobrovolného vstupného bude poukázán na účet organizace Kola pro Afriku. Při tvorbě sněhuláků se děti pobavily, utužilo se v nich sociální cítění a snad i pocit, že se zapojily do něčeho, co pomůže. Navíc proběhne i soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka. Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti. Pojďme právě takto paradoxně, protože africké děti si sněhuláka ve své zemi nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem. 

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.

Plakát k akci

Fotky z vernisáže