V pondělí 10. února navštívili žáci 1. A poprvé školní knihovnu. Paní učitelka Orlická, která se o knihy ve škole stará, prvňáčkům nejprve vysvětlila, proč ve škole knihovnu máme.

Poté si děti prohlédly, jak jsou knihy v policích řazeny a jaké tituly by mohly být pro ně zajímavé. Vyzkoušely si knihy nejen vytáhnout z knihovničky, ale také je správně zařadit zpět. Potěžkaly si největší knihu, prohlédly si obrázky v pohádkových knížkách, v encyklopediích a nezapomněly ani předvést, jak výborně již umějí číst.

Návštěva školní knihovny se dětem velmi líbila, nejvíce je zaujaly encyklopedie a knihy o zvířátkách. Odpoledne dokonce již některé z nich do knihovny zamířily a nějakou knihu si vypůjčily.

tř. uč. Jana Rozprýmová

Fotky z akce