Dne 1. září začala školní výuka i pro ty nejmenší – pro žáky prvního ročníku. Letos nastoupilo na naší školu celkem 50 prvňáčků. Čekaly na ně slavnostně vyzdobené třídy 1.A a 1.B.

Již tradičně je na jejich první cestě do školy doprovázeli rodiče. Nejprve třídní učitelky – v 1.A Mgr. Olga Tejkalová a v 1.B Mgr. Zita Stloukalová, přivítaly děti i rodiče. Pozdravit je přišla i paní ředitelka školy Mgr. Pavla Nesnídalová a starosta Lysic pan Mgr. Pavel Dvořáček. Pěknou řeč k dětem pronesla paní Eva Hošková. Ta za SPOZ Lysice předala dětem praktické dárky do vyučování, nechyběla však ani sladkost. Naprostá většina dětí se přihlásila, že se do školy moc těšila. I když byli prvňáčkové ve škole jen krátce, naučili se básničku, chvilku počítali, kreslili. Domů si odnášeli nové pracovní sešity a hlavně nový Slabikář.
Zapsala Mgr Olga Tejkalová