Hejtman Jan Grolich určil po dobu tří týdnů (1. – 21. 3. 2021) v Jihomoravském kraji už 50 škol a školských zařízení, které zajistí péči o děti vybraných profesí nově od 2 let (hranice posunuta ze 3 na 2 roky) do 10 let, a to ve všední dny. Během posledního únorového víkendu hejtman určil 44 škol a školských zařízení, pro velký zájem rodičů a uzavření škol a školek na základě nařízení vlády ČR v pondělí 1. března přibylo v Jihomoravském kraji dalších 6 škol. Novinkou je také další profese - školy přijmou i děti pracovníků, kteří zajišťují funkci kritické infrastruktury.

Zavření všech škol, mateřských školek i dětských skupin od pondělí 1. března 2021 je jedním ze zpřísněných opatření proti šíření koronaviru, na kterých se usnesla v pátek 26. února vláda České republiky. Výjimky mají školy, školky a školská zařízení pro děti pracovníků ve zdravotnictví, v integrovaném záchranném systému a dalších určených profesí. Povinností vytipovaných škol je dětem zajistit zejména péči, nikoli vzdělávání.

Seznam určených škol a školských zařízení v JMK zde (xlsx, 28 kB).

Seznam profesí zde (docx, 16 kB).

Zdroj: Portál Jmk