Minulý týden k nám do 1. A zavítala neobvyklá návštěva. Anežka, která bydlí na rodinné farmě, přinesla k radosti všech dětí po domluvě do třídy právě vylíhnutá tři kuřátka – Pipinku, Světlušku a Levandulku.

Kuřátka ve třídě zůstala celé dopoledne, v hodinách odpočívala ve svém košíčku, odkud se občas ozývalo slabé pípání, o přestávce si je chtěli všichni pohladit a starat se o ně. Dokonce ve třídě byl o přestávce nezvyklý klid, to aby se kuřátka moc nevyděsila. Byla opravdu čerstvě vylíhnutá, proto nepotřebovala ještě první den jíst a pít, nasycená byla ještě ze svého „domovského“ vajíčka. Kuřátka jsme ukázali i v dalších třídách na 1. stupni, některé děti se svěřily, že tak malá kuřátka vidí poprvé v životě. Moc děkujeme Anežčiným rodičům za ochotu i odvahu, že nám kuřátka do třídy půjčili.

Za 1.A Mgr. Olga Tejkalová

kurata