V úterý 1. června děti z prvního stupně oslavily svůj svátek pohybem. Žáci 9. ročníků pro ně připravili sportovní dopoledne, a tak po dlouhé době se mohly děti hýbat trochu jinak, než jen chodit na procházky.

K tomu, že se akce velmi povedla, určitě pomohlo to, že je naše škola v krásném prostředí lysické obory, všechny úkoly byly v přírodě a po dlouhé době bylo hezké počasí. Největší podíl na úspěšnosti celé akce ale měli žáci devátých ročníků se svými třídními učitelkami, kteří celou akci zorganizovali a na deseti stanovištích připravili zajímavé úkoly. Velmi oceňuji, že do plnění úkolů a soutěží vždy zapojili všechny žáky, některé disciplíny byly spojené i s pohádkou. Na žádném stanovišti jsme nemuseli čekat, každá třída dostala přesný časový harmonogram, na které stanoviště má jít. O tom, že akce byla velmi vydařená, svědčí i zápisy těch nejmladších:

Co se mi nejvíc libilo:

  • …jak jsme se prali o lano s těma deváťákama a my jsme vyhráli (Anežka, 1.A)
  • …jak jsme operovali (rozuměj obvazovali) koleno (Terezka, 1.A)
  • …jak jsme uhádli, co bylo pod dekou, my jsme uhádli všechno (Marianka, 1.A)
  • …jak jsme zachránili kohoutka (Simon, 1.A)
  • …že jsem se sešla se svou deváťačkou (rozuměj patronkou), (Evička, 1.B)
  • …kohoutek a vodníci a skákání v pytli a pucle a házení kroužky (Sára, 1.B)
  • …házení do koše létajícím talířem (Vojta, 1.B)
  • …všechno. Byl to můj nejlepší den v životě!!! (Anetka, 1.B)

Akce se opravdu vydařila. Deváťákům a jejich třídním učitelkám Pavle Formánkové, Evě Sedlákové a Lýdii Štěpánkové velmi děkujeme. Je super, že na naší škole existuje spolupráce mezi 1. a 2. stupněm.

Za 1. stupeň zapsala Olga Tejkalová

 Fotky z akce