Žák V.B třídy naší školy, Eliáš Čuřík se stal českým národním rekordmanem ve své kategorii ve vzpírání.

Rekord už letos překonal dokonce dvakrát - nejprve 3. července 2021 na závodech ve Zlíně, kde v trhu dostal nad hlavu 36 kg a v nadhozu dokonce 50 kg. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a na posledních závodech, konaných 3. září 2021 v Boskovicích svůj rekord dokonce ještě překonal a zvítězil výkonem 38 kg v trhu a 52 kg v nadhozu.

Spolu s Eliášem se vzpírání věnuje i jeho bratranec Kryštof Keprt, který je žákem IV.B třídy. Oba chlapci trénují třikrát týdně pod vedením jejich dědečka, dodnes aktivního vzpěrače pana Jana Sekaniny, který se trenérství v tomto sportu věnuje už skoro 40 let a k jeho úspěšným svěřencům patří jeden z nejlepších vzpěračů Boskovicka – Petr Mareček.

Eliášovi gratulujeme k rekordu a oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v jejich další sportovní kariéře.

Mgr. Andrea Musilová, třídní učitelka V.B

(přiložené fotografie jsou z archívu Eliášovy maminky, paní Jany Čuříkové)

obr1