V pátek 15. 10. 2021 žáci čtvrtých ročníků absolvovali v rámci dopravní výchovy výcvik na dopravním hřišti v Blansku. V první části je čekaly jízdy na kolech, kterým předcházela důkladná příprava, procházení křižovatek, seznámení se značkami svislými i vodorovnými, chování na některých křižovatkách, upozornění na nebezpečné úseky a funkce semaforů i železniční přejezd.

V druhé části čekala žáky teorie formou poučných, ale zároveň i zábavných a motivačních videí a přímých zážitků z jízdy na kole. Paní instruktorky byly velmi dobře připravené na všetečné dotazy žáků a vše probíhalo ve velmi pohodové náladě. Obě třídy si tento den parádně užily a už se těší na jaro, kdy se budou pokoušet získat průkaz cyklisty a úspěšně zvládnout dopravní testy. Naše škola obdržela nové materiály, které využijeme průřezově od 3. – 5. ročníku.

Za kolektiv 1. stupně učitelky 4. tříd

Fotky z akce