Na konci října navštívili žáci druhých ročníků výukový program „Čím žije podzim“ v Domě přírody v Moravském krasu.

V úvodní části si v kině vyslechli úryvek z knihy Broučci Jana Karafiáta. Seznámili se s tím, jak se některá zvířátka a stromy se připravují na zimu. Pak se třídy rozdělily a střídavě jedna třída absolvovala komentovanou prohlídku expozice. Druhá třída si vyrobila krmítko pro ptáčky – děti při jeho výrobě použily borovou šišku, roztopený tuk a různá semínka. Výrobek si pak odvezly domů. Závěrečné aktivity probíhaly venku. Žáci se formou hry proletěli se stěhovavými ptáky do teplých krajin a nanosili veverkám do spižíren oříšky. Na tuto akci se děti velmi těšily, proto jsem velmi ráda, že se akce vydařila, v nemalé míře k tomu přispělo i nádherné podzimní počasí.

Za 2. A a 2. B Mgr. Olga Tejkalová

Fotky z akce