V úterý 2. 11. 2021 se na naší škole konal tradiční projektový den. Tentokrát jeho organizaci měla na starost komise matematiky. Téma bylo – „Vytvoř deskovou hru“

V první části dne se žáci v rámci jednotlivých tříd rozdělili do menších skupinek a každá měla vytvořit hru. Ve druhé části dne si skupinky hry vyměnily a zahrály.

Požadavky byly: hra bude mít nějaké téma, bude doplněna příběhem, znázorněna na papíře minimálně formátu A2, bude mít cca 100 políček s úkoly z různých oblastí (hlavně z matematiky, logiky, ale i TV, historie, …), návod ke hře. Hodnotil se nápad, provedení, příběh, srozumitelnost návodu, …

Ukázalo se, že děti deskové hry hrají, což se projevilo na nápadech příběhů. Kreativita některých se projevila hlavně při realizaci. Některé hry jsou opravdu velmi zdařilé a určitě by se nápady uchytily i u výrobců deskových her, např. Halloweenská party, Lovci pokladů, Ze Země na Saturn, Časová smyčka (úkoly i v AJ), Schody do nebe, Cesta na Olymp, Mise do Afganistánu, Stadion Jamajka, …

Celý den velmi rychle utekl a žáci litovali, že nemají více času na vyzkoušení jednotlivých her. Později je mohou využít ve svém volnu. Ukázky her jsou nyní vystaveny v osvětlených skříních školy.

Za PK matematiky Eva Sedláková

Fotky z akce