Ve čtvrtek 6. ledna 2022 jsme si hned první hodinu začali povídat o svátku Tří králů.

Nejprve jsme si společně připomněli biblický příběh o tom, že králové vlastně nebyli žádní panovníci, ale byli to vzdělaní mudrcové, kteří nesli novorozenému Ježíškovi různé dary. A přišli jsme na to, že tento příběh o obdarovávání potřebných vlastně prožíváme i dnes, protože se už stalo tradicí organizování Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek potom pomůže těm, kteří to potřebují.

Vysvětlili jsme si tak význam slova charita a děti přemýšlely o tom, jak každý z nás může někomu pomáhat.

A protože plno žáků naší třídy se zapojilo do Tříkrálové sbírky v obcích, ve kterých bydlí, využili jsme naše znalosti a dovednosti z geometrie a každý si narýsoval a pak i vyrobil vlastní královskou korunu.

A jaký by to byl svátek Tří králů bez zpěvu koledy? Proto jsme si na závěr našeho projektového dne zazpívali „My tři králové jdeme k vám“ a společně jsme se prošli chodbou školy, abychom tuto tradici připomněli i ostatním.

Žáci 5. B a Mgr. Andrea Musilová, třídní učitelka