V pátek 18. 3. se účastnili žáci 2 – 5. ročníku školního kola mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.

Žáci 2. a 3. ročníku v kategorii Cvrček plnili 18 logických úkolů s různým druhem náročnosti. Úkoly byly bodově hodnoceny. Žák mohl získat při bezchybném splnění všech úkolů 90 bodů. Celkem se v této kategorii účastnilo 79 žáků.

Kategorie Cvrček (2., 3. třídy)

Nejvíce bodů ve školním kole získali:

Celkové umístění

Třída

Počet bodů

1.

Martina Dostálová

84

Lucie Koláčková

Kryštof Hladil

David Kočička

3.

Daniel Vinter

72

Martina Dostálová se tímto výsledkem umístila také na 1. místě mezi žáky zúčastněných škol okresu Blansko.

1. místo získala ZŠ Velké Opatovice
  2. místo získala ZŠ a MŠ Adamov

Žáci 4. a 5. ročníku v kategorii Klokánek plnili 24 úkolů rozdělených do tří stupňů náročnosti, kterým odpovídalo i jejich bodové hodnocení. Na vypracování byl stanoven časový limit 60 minut a při bezchybném splnění všech úkolů mohl žák získat 120 bodů. V této kategorii se zúčastnilo 81 žáků.

Kategorie Klokánek  (4., 5. třídy)

Nejvíce bodů ve školním kole získali:

Celkové umístění

Třída

Počet bodů

1.

Viktor Kotlán

89

Jakub Křivánek

84

3.

Jiří Studýnka

83

Řešitelé na prvních třech místech v každé kategorii postoupili i do okresního hodnocení této soutěže.

Všem řešitelům děkujeme za účast a gratulujeme vítězům!

Za kolektiv učitelek  Mgr. Alena Stejskalová a Mgr. Andrea Musilová