Ve středu 6. dubna proběhl na naší škole zápis žáků do prvního ročníku pro školní rok 2022/2023.

Zápisu předcházela schůzka s rodiči budoucích prvňáčků. Na schůzce byli mimo jiné informováni i o tom, jak bude zápis probíhat a co by budoucí prvňáček měl u zápisu umět.

Pro školu byl tentokrát zápis velká sláva, protože kvůli pandemii se zápis ve škole už dva roky nekonal. Děti i jejich rodiče čekala slavnostně vyzdobená škola. Po celou dobu zápisu je vzorně doprovázeli skřítci – žáci devátých ročníků. V letošním roce byl zápis obohacen o foto koutek, ve kterém si mohli rodiče vyfotit své budoucí prvňáčky ve starodávné školní lavici. Ve třídách děti plnily různé úkoly, které byly zaměřené na připravenost dětí do školy. Na závěr si každý z předškoláků odnesl domů spoustu dárečků.

Celkem do první třídy bylo zapsáno 43 - 45 dětí, rodiče dvou dětí čekají na vyjádření PPP, zda doporučí předčasný nástup do 1. třídy.  O odklad požádalo 16 žáků. V prvním ročníku budou tedy otevřeny dvě třídy.

Věřím, že se všem dětem ve škole líbilo a že se budou těšit, až v září vstoupí do školy jako žáci prvního ročníku.

Mgr. Olga Tejkalová