Mezi oblíbené vyučovací předměty dětí ze speciálních tříd patří bezesporu výtvarná výchova a pracovní činnosti.

Během těchto aktivit se děti seznamují se zajímavými tématy a postupně si osvojují různé výtvarné techniky i pracovní postupy. Pro mnohé z nich je to důležitá forma vyjadřování, pro některé možnost projevit svoji kreativitu a pro jiné třeba možnost relaxace a odpočinku. Také pocit úspěchu a ocenění, které děti při tvoření zažívají, je pro ně velice významným prvkem jejich vzdělávání a výchovy. Díky jejich pilné práci v tomto školním roce vzniklo mnoho zdařilých výrobků a krásných pestrobarevných obrázků. Mnoho z těchto prací posloužilo jako výzdoba školního interiéru.

Velký dík tak patří paní Zuzaně Studýnkové, která nám na začátku tohoto školního roku poskytla sponzorský dar ve výši 5000,-Kč na výtvarný materiál a pomůcky.

Za speciální třídy Jana Uríková