No Backpack Day je dnem, kdy si žáci přinesou své učební pomůcky v něčem jiném, nežli v batohu či školní aktovce.

Smyslem této akce je poukázat na to, že po celém světě jsou děti, které cestují do školy dlouhé kilometry a své učebnice a pomůcky nosí pouze v holých rukách bez nároku na aktovku.

Akci pořádal školní parlament a velmi se vydařila. Zapojil se první a hlavně také druhý stupeň, za což jsme moc rádi. Viděli jsme přehlídku nejrůznějších variant přepravy, žáci opravdu zapojili svou fantazii v zajímavých kreacích.

Proto parlament dále uspořádal soutěž o nejoriginálnější „nosítko.“ Žáci si mohli podle fotografií vybrat svého favorita a dát mu hlas do urny. Majitelé tří zavazadel s nejvíce hlasy vyhráli diplom a sladkou odměnu. Absolutní vítězkou se stala Andrea Otrubová se 16 hlasy, těsně za ní následovali kluci s popelnicemi - Jan Křenovský a Jaroslav Koukal a na třetím místě skončila Alžběta Beránková se 6 hlasy. Nosítka si můžete prohlédnout na fotkách.