Ve čtvrtek 16. 6. navštívili páťáci naposledy jako žáci prvního stupně ZŠ obecní knihovnu.

Paní knihovnice je seznámila s novinkami v knihovně a poutavě jim představila dobrodružnou literaturu, kterou si lze v knihovně zapůjčit. Představila jim literaturu psanou cizími autory i našimi českými, literaturu starší i novinky. Probrala s dětmi pojmy western, sci-fi, fantasy, detektivní žánr. Představila jim knihy, které jsou vhodné jako četba na prázdniny. Děti vypracovaly připravené pracovní listy a v neposlední řadě je zaujalo připravené detektivní pátrání, které zvládly s lehkou dopomocí na jedničku.

Paní knihovnici Libichové děkujeme za připravený program a krásnou motivaci pro děti, aby četly knihy.

Mgr. Monika Odehnalová za 5. ročníky

Fotky z akce