Na 9. června 2022 nás zlákala nabídka navštívit během dne otevřených dveří ČOV v Lysicích.

Vydali jsme se sem v rámci pracovní výchovy, z prvního stupně třídy 4. A a 4. B, z druhého stupně 6. A a 7. A. Samotná cesta do čistírny byla příjemnou svižnou vycházkou.

Srdečné a milé přivítání, odborný a zároveň dětem přizpůsobený výklad nás opravdu nezklamal. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého, byli pochváleni za postřehy a věcné dotazy.

Překvapilo nás, jak moc nebezpečné „zdejší okysličené vody“ jsou, že voda je čistá po necelých 4 dnech, že za jednu sekundu přiteče asi 15 l vody. Žasli jsme nad sílou vlny, která pravidelně čistí nádrž na vodu, nad tím, co dokáží s vodou provést správné bakterie, nad provázaností chemických a biologických procesů. Už víme, že do kanalizace nepatří třeba tuk.

Děkujeme zaměstnancům za poskytnutí možnosti takto jedinečné návštěvy.

Žáci a učitelé ZŠ Lysice

Fotky z akce