V závěru školního roku spolu páté ročníky vyrazily na výlet. Nejprve jsme navštívili štolu, která se nachází na zámku v Oslavanech.

Ve štole jsme si vyslechli přednášku s názvem Lampa č. 71, jejíž obsah se vztahuje k areálu bývalého černouhelného dolu KUKLA, zhlédli jsme výstavu o hornictví a vyslechli poutavé vyprávění horníků. Dozvěděli jsme se, že v dole se horníci zdraví ZDAŘ BŮH, pan průvodce nám prozradil, že zdravit se v dole DOBRÝ DEN, je bráno jako provokace. Děti si mohly prohlédnout štolu, nástroje a pomůcky potřebné pro těžbu uhlí, dozvěděly se, kolik měří nejhlubší štola v České republice, Evropě i ve světě.

Po zhlédnutí této výstavy jsme se přesunuli do Permonia, kde následovala aktivní adrenalinová část. Zde děti ve skupinkách plnily různé aktivity a prověřily si tak svoje fyzické schopnosti, logické uvažování i práci s mapou. Na závěr se někteří vykoupali, svedli vodní bitvu, stihli se usušit a jelo se zpět.

Všem budoucí šesťákům přejeme, aby je čekaly jen samé podobné zdařilé výlety.

Za páté ročníky Mgr. Monika Odehnalová, Mgr. Andrea Musilová

Fotky z akce