Dne 27. a 28. června se uskutečnila pro žáky 8. ročníku beseda k volbě povolání, kterou si pro žáky připravila pracovnice Informačního a poradenského střediska Úřadu práce v Blansku, Ing. Miroslava Hudcová.

Žáci se dozvěděli, jaká kritéria jsou důležitá pro výběr školy. Seznamovali se s různými povoláními. Prošli si důležité internetové stránky, které jim mohou pomoci při výběru školy a povolání. Vyplnili zájmový a osobnostní test: Jaké povolání se k tobě hodí? Vytvářeli strom se svými profesními zaměřeními, obory a školami. Seznámili se se soustavou školství v ČR.

Touto besedu chceme docílit toho, aby žáci popřemýšleli o svých plánech do budoucna a s dostatečným předstihem si hledali učební a studijní obory.