S některými poraněními si už poradíme.

V pátek 24. 6. při zdravotnickém soutěžení, ukázali žáci 3. tříd, co se naučili ve zdravotnickém kroužku. Kroužek navštěvovali pravidelně a se zájmem se učili, jak si poradit v kritických situacích.

Při soutěžení si ověřili, že znalosti a dovednosti umí používat bez pomoci dospělého. Žáci si museli poradit s několika druhy úrazů. Ošetřit odřeninu, zastavit tepenné krvácení a ošetřit ránu s větším kouskem skla. Po těchto náročných disciplínách bylo dalším úkolem zvládání obvazových technik. Žáci předvedli, že pro ně není problém vytvořit klasový obvaz ruky, obvázat koleno nebo loket a zavázat zranění na dlani. Tyto úkoly byly hodnoceny.

Žáci se umístili v tomto pořadí:

1. místo   David Kočička   17 bodů
 2. místo  Štěpán Jakubec  16 bodů
 3. místo  Eva Španělová
 Lucie Španělová
 15 bodů
 4. místo  Eliška Jančiarová
 Tereza Kučerová
 12 bodů
 5. místo  Vojtěch Mazourek  10 bodů

Všichni soutěžící obstáli. Rozdíl byl pouze v kvalitě provedení ošetření. Předvedli, že i v jejich věku, by dokázali postiženému pomoci.

Poděkování patří také Anetě Šafránkové, žákyni 9. ročníku, za pomoc při vedení kroužku a při hodnocení provedení ošetření. Aneta kroužek navštěvovala od páté třídy a nyní si vybrala zdravotnictví, jako svoje povolání.

Všem účastníkům soutěžení gratulujeme.

Alena Stejskalová, vedoucí kroužku