Ve čtvrtek 23. června 2022 k nám přijeli páťáci ze základních škol v Drnovicích, Černovicích a Voděradech, kterých bylo dohromady 26. Spolu s lysickými páťáky, kterých bylo 46, se zúčastnili již tradičního Dne páťáků.

První část tohoto dne probíhala v tělocvičně a v budově lysické školy. Děti byly rozděleny do osmi družstev tak, aby v každém družstvu byli žáci ze všech zúčastněných škol. Každá skupinka měla svého patrona – paní učitelku některé z pátých tříd. Společně pak plnili úkoly, které směřovaly zejména ke vzájemnému seznámení budoucích spolužáků a také k poznání školní budovy. Každý tým si vymyslel svůj název, děti si dávaly přezdívky, skládaly básničky, luštily kvízy, zjišťovaly jména učitelů, hledaly místnosti ve školní budově..

Ve druhé části dne se všichni podle svého výběru rozdělili na ty, kteří si chtěli zahrát fotbal a ty, kteří hrají raději vybíjenou. Společné aktivity jsme tak zakončili vzájemnými přátelskými zápasy v těchto sportech. Funkce rozhodčích se ujali vyučující tělesné výchovy - pan učitel Hajdamach a pan učitel Sedláček.

V průběhu dne byla pro žáky z okolních škol připravena ochutnávka svačin a obědů ve školní jídelně, za tuto možnost děkujeme ekonomce školy paní Hégrové, vedoucí školního stravování paní Slezákové a kolektivu školních kuchařek.

Na závěr jsme se sešli opět v tělocvičně, kde jsme společný den vyhodnotili. Rozesmáté tváře dětí nám potvrdily, že z budoucích šesťáků bude dobrá parta a Den páťáků vydařil.

Mgr. Andrea Musilová a Mgr. Monika Odehnalová, učitelky pátých tříd ZŠ E. Beneše Lysice

Fotky z akce