Ve středu 23. září 2022 vyrazili žáci 7. ročníku na tradiční dějepisnou exkurzi na slovanské hradiště v Mikulčicích.

V letošním roce probíhá v tomto archeoskanzenu rekonstrukce hlavní budovy. Tím byli trošku omezeni a neměli přístup do učeben a vnitřnímu sociálnímu zázemí. Ale protože přálo počasí, mohli strávit většinu času venku.

Žáci měli možnost si prohlédnout pozůstatky slovanského hradiště a mnoho zajímavých archeologických nálezů pocházejících z období Velké Moravy. Zjistili, jaké základy kostelů se v Mikulčicích našly, jaké šperky a zbraně byly odkryty u kosterních nálezů v blízkosti kostelů.

Žáci se také seznámili se zbraněmi starých Slovanů a vyzkoušeli si střelbu z luku do slaměných terčů. Prohlédli si vnitřní expozici s vykopávkami, prošli se kolem základů několika kostelů. Počasí také umožnilo vyšplhat na rozhlednu a prohlédnout si okolní krajinu z výšky.

Na závěr exkurze žáci dostali pozvání do základny archeologů nedaleko slovanského hradiště, kde právě probíhá interaktivní výstava.

Exkurze se velmi vydařila a žáci se vraceli se spoustou nových informací a mnoha zážitky.

Fotky z akce