Ve čtvrtek 9. února se na naší škole konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se celkem 18 ze 20 přihlášených žáků 8. a 9. ročníku.

První část se konala v učebně ROBOTEL. Žáci nejdříve předvedli své jazykové dovednosti v porozumění poslechu a při práci s textem (čtení s porozuměním).

Po skončení této části se žáci postupně přesunuli do jazykové učebny, aby prokázali své kvality v ústním projevu. Každý žák si vylosoval jedno téma (rodina, cestování, škola, sport,…). Následně 3 minuty hovořil anglicky a odpovídal na dotazy členů komise.

Dovolím si konstatovat, že úrověň jazykové vybavenosti mnoha účastníků byla vysoká.  Moc děkuji jménem vyučujících cizích jazyků všem žákům za účast a za odvahu.

1. místo: Adam Fleischlinger (9.C) - 43 bodů
  2. místo: Erik Bastl (8.C) a Filip Janeček (9.B) - 42 bodů
  3. místo: Lia Kurialová (9.C) - 41 bodů

Vítěz školního kola postupuje do okresního kola, které se bude konat 22. února 2023. Vítězům gratulujeme a přejeme Adamovi, aby mu to v okresním kole sedlo a potvrdil své kvality.

Za VT CJ Bc. et Bc. Radana Bresserová