Ve čtvrtek 23. března žáci třetích ročníků v Blansku zhlédli divadelní představení Krysáci a ztracený Ludvík.

Divadelní představení vzniklo na motivy známého večerníčku. Sledovali jsme putování nerozlučných kamarádů krysáků Huberta a Hodana, laboratorní myšky Edy za ztraceným kamarádem sádrovým trpaslíkem Ludvíkem. Cestou potkávají kocoura Bruna, můru Agátu a zmiji Klotyldu, která měla zálusk na Edu. Svoji cestu šťastně doputují, ztracený Ludvík se najde a veselá pohádka končí. Představení se dětem velice líbilo, především taneční a pěvecké výkony kamarádů krysáků, ty vždy doprovázely potleskem.

Ve škole si pak v rámci slohové a výtvarné výchovy ve skupinkách zopakovali pohádku, sepsali a namalovali, vytvořili tak krásnou památku.

Mgr. Monika Odehnalová za děti a učitelky 3. tříd

Fotky z akce