V úterý 28. března se na dvou brněnských gymnáziích konalo krajské kolo matematické olympiády 9. ročníku. Letos poprvé do krajského kola postoupili všichni úspěšní řešitelé okresního kola – což bylo v kraji 115 soutěžících.

MO je obecně velmi těžká soutěž, ve které musí soutěžící prokázat mimo znalosti z učiva i mnoho dalších schopností – logiky, kombinace úvah, … Při soutěži řeší 4 příklady a na každý příklad mají 60 minut, tedy celkem 4 hodiny práce. U každého příkladu musí kromě správných výpočtů uvést písemně i podrobný myšlenkový postup. Za každý příklad pak mohou získat 6 bodů – max. tedy 24 bodů.

Naši školu reprezentovala dvě děvčata – Monika Šromová a Veronika Lukášová. V silné konkurenci žáků, většinou z gymnázií, uspěly a patřily mezi úspěšné řešitele (84/115). Monika získala 18/24 bodů a Veronika 13/24 bodů.

Za vynikající reprezentaci školy jim moc děkujeme a přejeme oběma mnoho úspěchů na střední škole.

RNDr. Eva Sedláková