Ve středu 24. května se speciální třída vypravila do Boskovic, aby navštívila muzeum.

To kromě mnoha stálých expozic nabízí programy a vzdělávání pro žáky základních škol. Program, který jsme tentokrát navštívili, se jmenuje Putování za dinosaury a dalšími živočichy z dávnověku. Tématem programu byla rekonstrukce života od prvohor až po první lidoopy.

Celou expozicí děti provázela nám už známá muzejní pedagožka, která měla připravený poutavý a srozumitelný komentář k tomuto tématu. Prostřednictvím kreseb a obrazů, ale i imitací různých nálezů se žáci seznámili s postupným vývojem na Zemi. Dozvěděli se, jak vědci získávají informace o podobě různých organismů a živočichů. Kde se vyskytovali, jak byli velcí, čím se živili apod. Někteří se aktivně zapojovali a předváděli své znalosti o dinosaurech.

Po výkladu se žáci aktivně zapojili do připravených aktivit, aby si vytvořili „svůj pravěk“. Měli také možnost nahlédnout do různých encyklopedií o dinosaurech a pravěku.

Exkurze se všem moc líbila a budeme se těšit na další zdařilou návštěvu Muzea Boskovicka.

Za speciální třídu Jana Uríková, třídní učitelka