Dne 18. 10. 2023 navštívily třídy třeťáků brněnské divadlo Radost a jeho představení Operky.

Všeobecně známé operky (Budulínek, Karkulka, O Šípkové Růžence, O dvanácti měsíčkách) autorů libreta Zdeňka Svěráka a hudby Jaroslava Uhlíře doplnili protagonisté o pohled výtvarnice Vlasty Baránkové, která půvabně ilustrovala knihu Dětem plnou textů, písní, básní i pohádek obou autorů. Celá scéna se odehrávala v ateliéru zmíněné autorky, herci využívali „její“ malířské potřeby a vytvářeli tak kulisy všech čtyř pohádek. Známé melodie hráli na všemožné nástroje, u kterých se střídali a nabídli dětem úžasnou paletu hudebně zvukových zážitků. Výtvarný efekt podtrhla projekce obrazů na scénu v pohádce O dvanácti měsíčkách, „vykouzlených“ přímo na jevišti.

Myslím, že mohu napsat, že všichni odjížděli z vystoupení skutečně v radostné náladě a s úsměvem na tváři, obohaceni o zážitek, ze kterého můžeme ve výuce dále čerpat.

Třídní učitelky třetích tříd Mgr. Zuzana Koláčková a Mgr. Lenka Rejtharová

Fotogalerie