Dne 26. června se do školy většina dětí z prvního stupně opravdu těšila. Nejen proto, že se blížil konec školního roku, ale hlavně, že toho dne probíhala dětská pouť.

Na děti čekaly různé disciplíny, například skákaly panáka, házely šiškami na cíl, skládaly obrázky, běhaly s pingpongovým míčkem, závodily v pytlích, skákaly přes švihadlo, hrály běhací piškvorky, posilovaly s medicimbaly.  Za splnění těchto úkolů pak získaly žetony.

Za žetony si pak v obchůdku mohly koupit různé dobrůtky, ale i hračky či potřeby do vyučování. Jednotlivé „zboží“ bylo cenově různé, takže pokud si chtěli žáci zakoupit dražší věc, museli žetony spořit a plnit více disciplín.

Pouť by ovšem nebyla poutí, kdyby na ní chyběla i nějaká ta pouťová atrakce. Kolotoč to sice nebyl, ale Mateřské centrum Jablíčko nám zapůjčilo skákací hrad, o který byl mezi dětmi velký zájem. Mnohé děti namísto toho, aby si za žetony koupily nějakou věc v obchůdku, raději své žetony proskákaly na hradě. 

Počasí nám přálo, sice se trochu během plnění úkolů zatáhlo, ale pršet začalo až po ukončení akce.

Dle ohlasů se dětská pouť žákům velmi líbila a z této akce si odnesli spoustu krásných zážitků.

Za tým 1. stupně zapsala Mgr. Olga Tejkalová.

Fotogalerie