V pátek 7. 6. 2018 se konal ve třídě 1. A program pro rodiče nazvaný „Svátek čtení“. Děti se snažily ukázat všechno, co se za první rok naučily v rámci výuky českého jazyka.

Ukázaly rodičům, že si zvládnou zapamatovat nejednu básničku. Přednášely jednotlivě i společně, některé básničky spojily s pohybem. Stejně tak při zpívání oblíbených písniček se tancovalo. Děti, které se učily celý rok hrát na hudební nástroj, tuto dovednost předvedly.

Na závěr rodičům kluci i děvčata poděkovali za trpělivost a lásku, kterou jim rodiče věnovali během celého školního roku a předali rodičům svůj namalovaný autoportrét jako památku na tento den. Rodiče dětem tento dárek oplatili. Každé dítko od svých rodičů obdrželo novou knihu a dárkem pro celou třídu byl dort, na němž si na závěr všichni pochutnali.

Velmi potěšila i kytice pro paní učitelku, kterou darovali rodiče a přidali i pár děkovných slov. Věřím, že se akce všem líbila a budou na ni dlouho vzpomínat.

tř.uč. Jana Rozprýmová