Ve středu 3. října navštívili žáci čtvrtého ročníku lysickou knihovnu v rámci Týdne knihoven. Paní Libichová - knihovnice – si pro nás připravila aktivity zaměřené na téma Báseň. Žáci skládali rýmy, poznávali verše, sloky, skládali básně.

Součástí programu bylo také čtení recitace. Žáci jako zpětnou vazbu malovali obrázek z básně, či vypisovali názvy postav z básně. Paní knihovnice dětem představila nové akce lysické knihovny - Skautská pošta nebo Perlorodky, které jsou určeny všem žákům ZŠ od 1. - 9. třídy. Vše je zaměřeno na práci s knihou a po přečtení je porozumění ověřeno pracovním listem, kde žáci doplňují chybějící informace.

Návštěva knihovny se žákům moc líbila, všechny aktivity byly velmi dobře promyšlené a vzhledem k široké nabídce knižních titulů určitě využijeme v měsíci říjnu možnost bezplatné registrace členství v knihovně, abychom se mohli zapojit do soutěží, které naše paní knihovnice pořádá. Návštěvy knihovny budeme v průběhu roku ještě několikrát opakovat. Moc se těšíme.

Mgr. Z. Koláčková za uč. 4.r.

Více fotek