V předvánočním čase žáci čtvrtých ročníků společně navštívili Zámek Rosice, kde pro ně byl připravený velmi rozmanitý program.

IMG 9855

Nejprve zhlédli divadélko na téma Putování za Ježíškem, které si pro ně připravili dva herci z divadla ŠUS. Nejvíce se dětem líbila rozmanitost všech zvířat, která přišla do Betléma a také množství osob. Vše bylo zpracováno formou loutkového divadla, papírových doplňků a přenosné velké kulisy, kde se vše odehrávalo. Divadélko bylo zpracováno velmi pěknou a zábavnou formou pro děti, doplněno o různé zajímavosti a kuriozity z nářečí národa českého a vtipně dětem ukázalo, jak to vlastně tehdy bylo.

Další částí byla výrobní dílna, kde si žáci vyráběli dřevěnou loutku dle svého výběru – Mikuláš, Čert, Anděl – barevně si je dozdobili.

Třetí částí celého programu byla návštěva zámku, jehož součástí také byla velká výstava betlémů z různých materiálů, dále výstava hraček – od nejstarších po současné, výstava panenek a neposlední řadě také rodinné retro deskové hry. Všechny paní učitelky hořce zavzpomínaly.

Celá akce byla velmi zdařilá a dětem se tento celodenní výjezd velmi líbil.

Fotky z akce