Dne 18. 10. navštívili žáci 4. B obecní knihovnu. Paní knihovnice nás seznámila s provozem knihovny. Nabídla nám knihy, které by žáky zajímaly, vysvětlila, jak si vypůjčit knihy nebo deskové hry.

Děti byly nadšeny ze soutěže „Lovci perel“, které se v loňském roce účastnili dva žáci naší třídy. Zopakovali jsme si její pravidla.

Paní knihovnice měla pro žáky připravenu besedu o básních. Připomněli jsme si některé básníky a jejich tvorbu. Při hrách jsme se učili tvořit rýmy, hledat rýmy v básních a pochopit děj básní.

Velice se nám líbilo příjemné prostředí obecní knihovny. Děkujeme paní knihovnici Libichové za milé přijetí a připravený program. Do knihovny chodíme rádi a těšíme se na další zajímavé povídání.

Třídní uč. A. Stejskalová

Fotky z akce