jméno Mgr. Hana Niedobová
telefon +420 - 516 472 099
konzultační hodiny pro rodiče úterý  14:00 - 16:30
  (kdykoli jindy po telefonické domluvě)

Program Vy rozhodujete, my pomáháme

logo czŠkolní psycholožka podávala za ZŠ Edvarda Beneše Lysice projekt ve 4. kole programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Organizátorem programu je Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco. Podporuje lokální neziskové a příspěvkové organizace, které pomáhají místním komunitám v oblasti sociální a humanitární, vzdělávací, kulturní, zdravotní, ochrany lidských práv, ochrany životního prostředí, péče o ohrožené a znevýhodněné děti a mládež. Tesco rozděluje grant 5 040 000,- Kč,- 270 organizacím po celé České republice. V každém regionu vyhrají 3 organizace, za 1. místo uděluje Tesco 30000,- Kč, za 2. místo 16000,- Kč a za 3. místo 10000,- Kč. Posuzování projektů zajistil odborný garant Nadace rozvoje občanské společnosti. V každém z 90 regionů komise vybrala 2-3 projekty. O vítězi rozhodli zákazníci Tesco pomocí žetonů, které obdrželi za každý nákup a vhodili do hlasovacích boxů.

Projekt „Zdravý rozvoj dítěte v rodině či ve škole“ za ZŠ E. Beneše Lysice soutěžil v rámci Jihomoravského regionu a mohli pro něj hlasovat zákazníci Tesco v Boskovicích a Tišnově. Obdržel 8150 hlasů a vyhrál 1. místo.

Zdravý rozvoj dítěte v rodině či ve škole

Projekt cílí na výukové a výchovné problémy dětí se specifickými vzdělávacími potřebami.

Znění projektu:
Nabízím rodičům/učitelům cestu ke změně. Pomocí efektivní komunikace, kterou si ukazujeme na videonahrávkách, nastává účinný a rychlý obrat i u dítěte obtížně zvladatelného/s diagnózou. V důsledku se pak dítě lépe učí, celkově se rozvíjí (vztahy s vrstevníky, řeč). S učiteli se zabýváme i efektivními metodami ve vyučování, jak dítě pozitivně vést. U několika klientů nastalo výrazné zlepšení - např. rodiče zvládají náročné afekty dítěte, učitelka zapojuje dítě do kolektivu, je si jistá přístupem.

Konkrétní přínos projektu: zlepšení vzájemného vztahu učitel-žák a rodič-dítě. Zefektivnění výuky učitele ve třídě, kde jsou žáci se specifickými vzdělávacími potřebami, díky zlepšení komunikace se žáky, komunikace se skupinou. Děti se v důsledku aktivně učí, zlepšuje se klima třídy.
Dále zefektivnění komunikace mezi rodičem a dítětem - dospělý v důsledku zvládá účinně výchovu dítěte, aktivně se tak zapojuje do řešení jeho problémů.

Děkujeme společnosti Tesco a jeho zákazníkům, kteří pro projekt hlasovali. Za zaslané peníze byla pořízena videokamera a financovány konzultace zkušeného odborníka pro dohled na práci školní psycholožky pomocí metody videotrénink interakcí.