V týdnu před jarními prázdninami měl 1. stupeň v plánu projekt nazvaný Masopust a jeho zvyky. I když byly ve škole na prezenční výuce pouze první a druhé třídy, projekt úspěšně proběhl – prezenčně i distančně.

Děti z prvních a druhých ročníků přišly do školy v karnevalových převlecích, takže se to ve třídách hemžilo bojovníky všeho druhu, zvířátky, princeznami či dalšími pohádkovými bytostmi. V převlecích se žáci i učili. Učitelky – některé také v převleku, si pro ně připravily na tento den různé zajímavé úkoly spojené s masopustem, a tak žáčci třeba při čtení v běhacím diktátu hádali názvy postaviček, modelovali preclíky, počítali maškary v maškarním průvodu. Pozadu nezůstaly ani třídy, které se učily distančně. Některé paní učitelky vyučovaly též v masce, žáci například z třetích ročníků se na výuku též připravili. O srandu nebyla nouze, někteří žáci ve svých maskách nebyli k poznání.  Díky omezením proběhl školní masopust bohužel bez tance a zpěvu, ale i tak se všem dětem líbil moc, o čemž svědčí i uložené fotografie.

Mgr. Olga Tejkalová      

Fotky z akce