Již počtvrté proběhlo v tělocvičně školy slavnostní rozloučení deváťáků se základní školou formou polonézy, tedy slavnostního tance, jímž se často zahajují absolventské akce.

Dne 26. června se do školy většina dětí z prvního stupně opravdu těšila. Nejen proto, že se blížil konec školního roku, ale hlavně, že toho dne probíhala dětská pouť.

V pátek 21. 6. se žáci 1. tříd vydali do lysické knihovny, kde je čekala tradiční akce Pasování na čtenáře.

Outdoor Resort – Březová u Třebíče

Výlet v páté třídě, to si žádá pořádné zážitky. V letošním roce je sliboval program Škola čar a kouzel v Resortu Březová.

V pondělí 24. 6. 2024 jsme se nejdříve s dívkami a poté s chlapci vydali na akci parlamentu a projektu Hrdá škola do Černé Hory na přátelská utkání. Mladší i starší žákyně soutěžily v přehazované. Mladší chlapci hráli florbal a starší kluci fotbal.

Ve středu 19. června se žáci školního parlamentu zúčastnili výletu, který byl odměnou za celoroční práci.

Do 12. 6. nikdo z nás netušil, že existuje povolání rostlinolékař. Tento den žákyně 6.A v pracovních činnostech navštívily v Drnovicích pana Ing. Jana Růžičku, rostlinolékaře.

Protože vrcholí závěr školního roku, vyrazila třída ST1 ještě na poslední výlet. Tentokrát jsme navštívili nedaleký Kunštát.

Třída 3.A obdržela za sběr starého papíru peníze do třídního fondu, které jsme použili na cestu do Boskovic a zpět. Rozhodli jsme se uspořádat výlet podle představ dětí.

V týdnu od 11. 6. do 14. 6. proběhlo ve všech prvních ročnících slavnostní zakončení první třídy formou besídky pro rodiče, nazvané Svátek čtení.