Díky epidemiologické situaci, která je všeobecně známá, proběhl zápis do 1. ročníku již druhým rokem distančně. Na rozdíl od loňského roku, kdy se zápis omezil pouze na formální stránku věci, měli letos budoucí prvňáci možnost absolvovat jej alespoň online formou.

Dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, je mimořádným opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině nebo školním klubu, a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka.

OD 12. DUBNA 2021 DO ODVOLÁNÍ

V týdnu od 12. dubna přicházejí do školy žáci 1. stupně v rotačním režimu. Rodiče všech žáků, kterých se nástup do školy týká, dostali do svých e-mailových schránek potřebné informace.

Třída 1. A

Distanční výuka v první třídě je velkým oříškem jak pro učitele, tak pro děti i rodiče. Nicméně všichni jsme se do toho vrhli rovnýma nohama a hned v říjnu jsme začali společně pracovat on-line v Teams. Ze začátku to bylo velmi náročné pro všechny, ale postupně se výuka zdokonalovala.

V týdnu před jarními prázdninami měl 1. stupeň v plánu projekt nazvaný Masopust a jeho zvyky. I když byly ve škole na prezenční výuce pouze první a druhé třídy, projekt úspěšně proběhl – prezenčně i distančně.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

Termín konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021 se mění takto:

Hejtman Jan Grolich určil po dobu tří týdnů (1. – 21. 3. 2021) v Jihomoravském kraji už 50 škol a školských zařízení, které zajistí péči o děti vybraných profesí nově od 2 let (hranice posunuta ze 3 na 2 roky) do 10 let, a to ve všední dny. Během posledního únorového víkendu hejtman určil 44 škol a školských zařízení, pro velký zájem rodičů a uzavření škol a školek na základě nařízení vlády ČR v pondělí 1. března přibylo v Jihomoravském kraji dalších 6 škol. Novinkou je také další profese - školy přijmou i děti pracovníků, kteří zajišťují funkci kritické infrastruktury.

Vláda na svém dnešním (26. února 2021) jednání rozhodla, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od příštího týdne uzavřou také:

• mateřské školy
  • 1. a 2. ročníky základních škol včetně přípravných stupňů
  • speciální školy (školy podle § 16 odst. 9 školského zákona)
  • praktické školy jednoleté a dvouleté

Kompletní text krizového opatření vlády, týkajícího se škol a školských zařízení, naleznete ZDE.

zdroj: msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN (dostupné ZDE), dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

Začínáme již v pondělí 15.2.

Připoj se k nám i ty a pomoz nám společně oběhnout celý svět!!!