Ve středu 18. ledna jsme navštívili muzeum v Boskovicích. Tuto akci jsme chtěli uskutečnit už před Vánocemi, ale z důvodu vysoké nemocnosti jsme ji přeložili až na leden. Tématem výstavy totiž byly betlémy, a to z rozličných materiálů i různých velikostí.

První povánoční týden jsme v naší třídě věnovali tématu svátku Tří králů.

Ve čtvrtek 19. ledna se uskutečnil další den v rámci projektu Hrdé školy. Aby se žáci mohli akce zúčastnit, museli se domluvit se svým kamarádem na stejném oblečení, stejném účesu, stejných doplňcích atd.

V pátek 13. ledna proběhlo v Brně krajské kolo florbalového turnaje ČEPS cup. Do tohoto kola soutěže se probojoval také tým našich chlapců z 1. stupně ve složení Jan Stejskal z 3.B, Adam Ryzí a Honza Sokol z 5.A, David Bárta, Tomáš Král a Ota Jež z 5.B.

V posledních týdnech roku 2022 žáci a učitelé 1. stupně připravovali výstavu na téma Pohádky. Práce se krásně prolínala s předvánočním obdobím, všichni si připomněli krásné pohádky.

Po návratu z vánočních prázdnin jsme si první školní den udělali projekt s názvem Novoroční tradice po celém světě.

Téma: Vzdělávací systém na Maltě

Vypracovala: Mgr. Simona Kyánková, ZŠ Edvarda Beneše Lysice

Zpráva ze zahraniční stáže

Poslední dva dny před vánočními prázdninami se konal na 2. stupni turnaj mezi třídami ve florbale. Zapojily se do něj týmy ze všech tříd. Akci organizoval školní parlament a hlavním rozhodčím byl Jiří Hajdamach, učitel tělesné výchovy.

Žáci prvního stupně se účastnili vánočních programů. Připomněli jsme si, proč Vánoce slavíme a jaké jsou vánoční tradice. Tyto programy vedla paní Muchová z Boskovic, která nás navštívila v jednotlivých třídách.

Před vánočními prázdninami byli osmáci a deváťáci z prvních a druhých skupin německého jazyka zapojeni do projektu „Advent v Brně“. Na projektu se podíleli učitelé německého jazyka a rodilý mluvčí pan Šíma, který si pro žáky připravil prohlídku Brna a adventních trhů v němčině.