Ve čtvrtek 3.10. 2019 vyrazili žáci prvních ročníků na svůj první výukový program do ekologického centra Lipka v Brně, konkrétně do Rozmarýnku.

Poznáváme, chráníme a pomáháme obnovit naše lesy

Mezi žáky 5.A třídy je mnoho milovníků a ochránců přírody. Proto jsme mezi sebe pozvali pana Arnošta Šmétku, vedoucího mysliveckého kroužku, který s námi v úterý, 1. října 2019 strávil celé dopoledne.

Výukový program ekocentra Lipka Brno

Dne 26. září se žáci pátých ročníků se vydali do Brna za výukovým programem, který se netradičně celý konal venku v terénu Kohoutovické obory.

V pátek 20. září 2019 se 24 žáků devátého ročníku zúčastnilo v rámci projektu PolyGram (Podpora polytechnického vzdělávání, matematické a čtenářské gramotnosti v Jihomoravském kraji) výukového dne na Střední škole André Citroëna v Boskovicích.

Navštívili jsme podzimně vyzdobený lysický kostel

Ve dnech 9. a 10. září navštívili žáci 1. stupně naší školy lysický kostel Sv. Petra a Pavla. Příležitostí k návštěvě byla zejména podzimní výzdoba, která byla vytvořena ke slavnostní bohoslužbě žehnání úrodě, konané v kostele předešlou neděli.

Ve dnech 9. září 2019 proběhl adapťák 6. A, 11. září adapťák 6. C a 16. září adapťák 6. B. Každá ze tříd si během dopoledne zahrála seznamovací a kooperativní hry ve škole či oboře, odpoledne si pak zašplhala v lanovém centru PROUD Brno.

V úterý 3. září měli žáci pátých ročníků výuku obohacenou o besedu na téma Kyberšikana.

Seznamy žáků 1. tříd budou vyvěšeny nejpozději v pátek 30. 8. na vstupních dveřích školy. Žáci přijdou se svými rodiči do školy nejlépe kolem 7:40.

Seznamy žáků 6. tříd budou vyvěšeny nejpozději v pátek 30. 8. na vstupních dveřích školy. Žáci se dostaví do školy nejlépe na 7:40.

V pondělí 27. května se členové školního parlamentu zúčastnili exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.