Muzeum Boskovice a Židovské město Boskovice

Do Boskovic se počátkem dubna vydaly třetí ročníky.

V pondělí 25. března 2024 to bylo ve škole jinak než obvykle. Žáci se neučili podle rozvrhu. Ráno přišli do svých tříd, kde se dozvěděli téma a úkoly pro dnešní projektový den.

„Jak si děti hrály“ byl název projektového dne, který si připravili žáci 5. tříd se svými třídními učitelkami pro své spolužáky na 1. stupni. Téma bylo zajímavé, ale ne jednoduché. Vybrat hry, které se hrály v dobách našich babiček, prababiček, dědečků a pradědečků, nebylo lehké. A jejich pravidla? Nad některými se žáci také zapotili.

V březnu navštívily třídy 3.A a 3.B Hvězdárnu a planetárium Brno, aby zhlédly program Astronaut.

Dne 2. dubna, ihned po návratu do školy po Velikonocích, jsme se pustili do projektu Čáp bílý. Začali jsme hádankou. Děti podle mého popisu hádaly, které zvíře naší krajiny budeme pomocí webkamer pozorovat a o kterém to zvířeti se dozví mnoho zajímavých informací.

Ve čtvrtém oddělení školní družiny jsme byli na příchod jara připraveni. Už před jeho příchodem zdobily třídu krásně barevné obrázky sluníček, kytek, berušek, zajíčků a motýlků.

Na čtvrtek 7. března se žáci 5. tříd těšili již od pondělí. Čekala je návštěva Technického muzea v Brně.

V průběhu učiva o neživé přírodě jsme si ve 3.A povídali o tématu podzemí, které nás zaujalo.

V pátek 15. března se ve velké tělocvičně konala tradiční soutěž ve skoku vysokém Lysická laťka. Poměřit síly přišlo celkem 20 žáků a žákyň ve třech kategoriích.

Během března proběhl ve škole florbalový turnaj pro žáky druhého až pátého ročníku.