Během května proběhl na prvním stupni poslední blok tělesné výchovy s trenéry Žijeme Hrou pro tento školní rok. Díky přívětivému jarnímu počasí jsme ke sportovním aktivitám mohli využít fotbalové hřiště na Oulehle. Velkým tématem tohoto závěrečného bloku byly atletické disciplíny.

Dne 30. května 2023 se uskutečnil výlet školního parlamentu. Dvacet jedna vybraných žáků bylo odměněno za docházku a práci pro parlament.

V úterý 30. května vyrazili žáci obou třetích tříd na exkurzi do Boskovic.

Už dlouhodobě se skupina zaměstnanců naší školy účastní podzimního turnaje zaměstnanců školství, který se koná v Letovicích. Proto jsme se rozhodli i my uspořádat podobný turnaj. Smyslem akce bylo kromě poměření sil na sportovním poli, také založení jakési tradice vzájemných setkávání s kolegy z okolních škol.

Ve středu 24. května se speciální třída vypravila do Boskovic, aby navštívila muzeum.

Ve čtvrtek 18. května 2023 měli žáci 9. ročníku možnost navštívit Vídeň. O organizací exkurze se postarala cestovní kancelář K&M Tour z Boskovic a příjemná průvodkyně Ivana.

Ve středu 10. května se starší žáci ve složení Adam Honsnejman (8.A), Tadeáš Matuška (8.C), Jakub Werner (9.A), Vladislav Němec, Matyáš Melka a Matěj Ščučka (9.C) a starší žákyně ve složení Simona Halečková (8.A), Monika Mynářová, Martina Opluštilová (9.A), Martina Slezáková, Markéta Hoferková (9.B), Veronika Alexová, Lenka Knorová, Adéla Procházková a Dominika Švábová (9.C) zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu v Blansku.

V úterý 9. května jsme vyrazili do Brna na představení Národního divadla s názvem Brněnské pověsti. Výpravu čtyř tříd – 4. a 5. ročníků z Lysic museli jistě zaznamenat všichni Brňané. Cestou od Janáčkova divadla k Náměstí Svobody se táhl průvod jen našich žáků. Mířil do divadla Reduta na Zelném trhu.

Dne 4. a 5. května se uskutečnilo v Blansku okresní finále v McDonald’s cupu. Čtvrtého května se týkalo kategorie mladších, tedy 2. a 3. ročníků a pátého května pak kategorie starších – 4. a 5. ročníky.

Určitě jste všichni navštívili nějaký zámek nebo hrad. Byli jste však někdy na zámku počítat? Tento zážitek si užili žáci čtvrtých ročníků.