knihovna 1

Knihovnice:

Mgr. Alena Orlická

Knihy a časopisy si mohou půjčit všichni žáci a zaměstnanci školy.

Žáci si mohou půjčit knihu domů nebo zde strávit volno v polední přestávce, nebo když čekají na autobus. Mohou si zde také napsat domácí úkoly nebo vypracovat projekt, nebo si jen tak číst a prohlížet knížky.

V knihovně je v současné době přes 3 700 knih. Zastoupena je beletrie, poezie i různé encyklopedie. Část knih tvoří společná četba do tříd pro žáky 1. i 2. stupně a povinná četba pro žáky 2. stupně. Žáci si mohou vybrat různé žánry – pohádky, příběhy o dětech, o zvířatech, dobrodružnou literaturu, detektivní příběhy, knihy plné fantazie, komiksy, bajky a pověsti, naučné knihy, básničky…

Během roku průběžně nakupujeme nové knihy s tématy, která jsou dětem v dnešní době bližší.

V posledních dvou letech přibyla do knihovního fondu dvacítka knih. Doplnili jsme dětské knihy a rozšířili jsme také nabídku zajímavých titulů pro pedagogy, které jim zajisté pomohou při jejich náročné práci. Děkujeme také kolegům, kteří nepotřebné dětské knihy věnovali naší knihovně.

Půjčovní doba:

PONDĚLÍ