Předmětové soutěže

• Matematická olympiáda 5. ročníku

Žáci pátých ročníků se zúčastnili okresního kola Matematické olympiády dne 24. 1. 2024 v Boskovicích.

• Matematická olympiáda

Okresní kolo matematické olympiády 9. ročníku se konalo 24. ledna 2024.

• Zeměpisná olympiáda

V pondělí 18. prosince 2023 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády.

• Olympiáda v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 14. prosince se na naší škole konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se 28 ze 32 přihlášených žáků 8. a 9. ročníku.

• Logická olympiáda

V měsíci říjnu a listopadu proběhla základní a krajská kola Logické olympiády roku 2023.

• Bobřík informatiky

V rozmezí dvou týdnů (6.–17. listopadu) se žáci třetího až devátého ročníku tradičně zapojili do celostátní on-line soutěže Bobřík informatiky.

• Matematická olympiáda

Dne 12. dubna se v Boskovicích konalo okresní kolo Matematické olympiády.

• Okresní kolo Biologické olympiády

Ve čtvrtek 30. 4. a v pondělí 17. 4. 2023 se konalo okresní kolo Biologické olympiády. Olympiáda probíhala na DDM a gymnáziu v Blansku.

• Krajské kolo MO

V úterý 28. března se na dvou brněnských gymnáziích konalo krajské kolo matematické olympiády 9. ročníku. Letos poprvé do krajského kola postoupili všichni úspěšní řešitelé okresního kola – což bylo v kraji 115 soutěžících.

• Zeměpisná olympiáda

Ve středu 22. února 2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády.

• Olympiáda v anglickém jazyce

Ve středu 22. února se v DDM Blansko konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, na kterém vítěz školního kola Adam Fleischlinger úspěšně reprezentoval naši školu.

• Matematická olympiáda

V letošním roce je ve všech žákovských soutěžích návrat do tzv. normálu. Prezenční formou se tedy 25. ledna 2023 konalo i okresní kolo matematické olympiády.

• Olympiáda v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 9. února se na naší škole konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se celkem 18 ze 20 přihlášených žáků 8. a 9. ročníku.

• Zeměpisná olympiáda

Ve středu 14. 12. 2022 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 26 žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích.

• Okresní kolo biologické olympiády

V pondělí 11. 4. a v pátek 22. 4. 2022 se konalo okresní kolo biologické olympiády. Olympiáda probíhala na gymnáziu v Blansku.

• Matematická olympiáda

V úterý 12. 4. 2022 se uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Žáci měli za 2 hodiny spočítat 4 příklady. U těchto příkladů je velmi důležitý i popis logických postupů.

• Literární soutěž

Jako každým rokem, i letos se naše škola zapojila do literární soutěže O cenu Ludvíka Kundery. Akci pořádala Městská knihovna Kunštát ve spolupráci se Základní školou Kunštát již podvanácté.

• Matematická olympiáda 5. ročníků ZŠ

Ve středu 26. ledna 2022 se konalo okresní kolo Matematické olympiády pro žáky 5. ročníků ZŠ okresu Blansko. Z naší školy do tohoto kola postoupili a účastnili se  tito žáci: Eliška Mikošková, Michal Štěpánek, Jan Štěpánek.

• Školní kolo olympiády z českého jazyka

Ve středu 19. 1. proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Do klání se zapojilo 35 žáků z 8. a 9. ročníku.

• Okresní kolo Pythagoriády

Dne 7. 12. 2021 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Tentokrát netradiční formou – on-line.