Než žáci vyjedou jako cyklisté na silnici, je pro ně důležitá dopravní výuka. Dne 29. září 2022 se třídy 4. A, B účastnily teoretické a praktické výuky bezpečnosti silničního provozu na dopravním hřišti v Blansku.

Teoreticky se žáci učili vybavení kola, jak se pohybovat na silnici, jaký si zvolit oděv a reflexní prvky do silničního provozu, dopravní značky a jejich význam. Učili se, jak se mají chovat cyklisté při odbočování a řešit křižovatky. Žáci se těšili na praktickou část, která probíhala na dopravním hřišti. Vyzkoušet si jezdit po silnici, řídit se podle semaforů a značek, bylo pro žáky velmi lákavé. Než vyjeli na dopravní hřiště, museli si upravit helmy, zvolili si kolo svojí velikosti, odjeli na parkoviště a už je čekala jízda na hřišti. Všichni si vyzkoušeli, jak je náročné dodržovat všechna pravidla. Držet se s kolem ve svém jízdním pruhu, ukázat rukou odbočení, dát přednost cyklistům na hlavní silnici. Úkolem bylo také procvičit si správně najíždět a vyjíždět z kruhového objezdu, dobře objíždět překážku na silnici nebo přejíždět přes železniční přejezd a správně projet křižovatku. U některých žáků bylo vidět, že je pro ně pohyb po silnici náročný a chyby se objevovaly. Úkolem do jarního termínu výuky je opakovat a procvičovat bezpečnostní předpisy, aby všichni žáci uspěli v testu i praktické části a tím získali průkaz cyklisty.

Třídní učitelky 4. A, B