V letošním školním roce Česká školní inspekce provádí v základních a středních školách plošné testování tělesné zdatnosti žáků 3. a 7. ročníků ZŠ a 2. ročníků středních škol.

Testování zdatnosti, které se v českém prostředí realizuje zhruba po třiceti letech, je prováděno prostřednictvím sady čtyř motorických testů.

Do tohoto testování se v měsíci říjnu zapojili i třeťáci naší školy, kteří se podle přesně stanovených pokynů postupně snažili dosáhnut co nejlepších výkonů ve skoku dalekém z místa, běhu 4krát 10 metrů, v počtu sedů a lehů za 1 minutu a vytrvalostním člunkovém běhu.

Po celou dobu testování se děti snažily co nejlépe reprezentovat naši školu a v některých případech žáci podali opravdu výborné výkony. Věříme tedy, že výkony našich třeťáků ve srovnání s ostatními nezapadnou a budou motivací ke zlepšování tělesné zdatnosti nás všech.

Za žáky a učitelky třetích tříd Mgr. Andrea Musilová