Když byl v říjnu v hodině dějepisu vyhlášen dobrovolný projekt Doba kamenná, přijali to žáci 6. ročníku s překvapením a zároveň nadšením. Úkolem bylo vyrobit předměty z doby kamenné bez pomoci moderních nástrojů, metod a pomůcek.

Brzy začaly děti nosit do hodin své výrobky: pěstní klíny, sekeromlaty, sekery, motyky, luky, šípy a oštěpy vyrobené z kamene a dřeva. Překvapením byla soška venuše, hliněné misky vyrobené bez pomoci hrnčířského kruhu a dvě krásná obydlí: stan pravěkých lovců s ohništěm a neolitický dlouhý dům. Méně dobrodružné povahy se pustily do jeskynních maleb, které měly být vytvořeny pomocí přírodních barviv. Některým dětem se to opravdu také podařilo. Vznikly tak velice působivé a někdy i tajemné kompozice.

Ze všech výrobků byla vytvořena výstava ve 2. patře v dějepisném výklenku, kde si ji mohou všichni prohlédnout.

Věřím, že se žáci pustí se stejným nadšením i do dalších projektů, které je čekají. Nejbližším je Neolitická restaurace.

Daniela Tenorová, učitelka dějepisu v 6. ročníku