V pátek 10. února jsme se zúčastnili na Masarykově střední škole již tradiční soutěže ve stavění mostů ze špejlí.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - mosty přivezené a mosty stavěné na místě. Každá z těchto kategorií má jasně stanovené parametry, které musí splňovat Následně se hodnotí poměr hmotnosti mostu ku jeho nosnosti a také design. Do soutěže jsme měli přihlášené tři mosty dovezené a jeden tým stavěl most na místě.

V kategorii mostů přivezených se podařilo Matěji Kopřivovi v konkurenci třiatřiceti modelů obsadit krásné třetí místo. V kategorii mostů stavěných na místě reprezentovali naši školu Daniel Chmel, Petr Fousek a Tomáš Ducháček. V této kategorii se nám podařilo obsadit v konkurenci osmnácti týmů skvělé první místo. Tento most vážil lehce přes dvě stě gramů a zvládl zátěž přes dvaatřicet kilogramů tedy více než stopadesátinásobek své hmotnosti.

Soutěž jsme si užili, načerpali inspiraci a už nyní se těšíme na další ročník soutěže.

Mgr. Jiří Kůra

postav most