V letošním roce je ve všech žákovských soutěžích návrat do tzv. normálu. Prezenční formou se tedy 25. ledna 2023 konalo i okresní kolo matematické olympiády.

Tato olympiáda není mezi žáky moc oblíbená, protože kromě znalostí školního učiva musí žáci prokázat i logické uvažování, systematičnost a propojování znalostí z několika oblastí. V okresním kole mají za úkol vyřešit 4 příklady v časovém limitu 4 hodin. Nestačí jen správný číselný výsledek, ale hodnotí se také slovní popis všech použitých úvah, což je pro žáky velmi těžké.

Naši školu reprezentovala dvě děvčata – Monika Šromová a Veronika Lukášová a mezi soutěžícími se vůbec neztratily.

Veronika Lukášová se umístila na 3. místě

Monika Šromová skončila na 5. místě

Obě děvčata tedy postupují do krajského kola. Je to velký úspěch.

Za výbornou reprezentaci školy jim děkujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat 28. března 2023

RNDr. Eva Sedláková