V polovině února se žáci sedmého ročníku zúčastnili lyžařského výcviku.

Po loňském roce jsme opět museli hledat nové místo. Tentokrát jsme zavítali do Janoušova v Jeseníkách, konkrétně do penzionu Horizont. Sjezdovka se nachází od penzionu pět set metrů, tudíž jsme se i důkladně prošli.

Výcvik byl rozdělen na dopolední a odpolední část. Situaci nám komplikovalo počasí, kdy průměrné denní teploty byly kolem pěti stupňů celsia. každým dnem sníh roztával a svah na tom byl hůř a hůř. Některé dny byla pro změnu velká mlha nebo pršelo.

I přes nepříznivé podmínky však žáci absolvovali celých pět dní na lyžích a prošli celým výcvikem. Tradiční závody ve slalomu jsme však zrušili kvůli mlze. Kurz jsme zakončili diskotékou v maškarních kostýmech.

Z řad učitelů se kurzu zúčastnili Veronika Kaldová, Lucie Nedomová, Jiří Hajdamach a Jiří Kůra.

Mgr. Jiří Hajdamach

lvk 1