Ve středu 29. března se naši žáci zúčastnili okresního kola recitační soutěže v Adamově.

V pěti věkových kategoriích za naši školu soutěžilo devět žáků. Za první stupeň vystoupili Laura Lev z 1. B, Sebastien Vinter z 2. B, Alžběta Pavlů z 2. A, Jáchym Krejčí ze 4. A a Marek Kopřiva z 5. A. Druhý stupeň reprezentovali Dominika Vrbová z 6. B, Petr Štěpánek z 6. C, Václav Zouhar z 8. B a Kristýna Havlová z 9. B.

Ve velké konkurenci ostatních základních škol se našim žákům podařilo získat dvě druhá místa. V kategorii prvních tříd ocenila porota Lauru Lev za přednes básničky Pohádka o koši od Ivana Blatného a v kategorii druhých a třetích tříd si porotu získala Alžběta Pavlů úryvkem z knížky Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka. Oceněným gratulujeme a Alžbětě Pavlů přejeme mnoho úspěchů v krajském kole. Všem jmenovaným žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Uríková